O nás


...alebo zatiaľ hlavne o mne

Mojou vášňou a zároveň prácou je účtovníctvo, a vďaka tomu pomáham malým podnikateľom zvládnuť svoje účtovníctvo bez stresu.

Venujem sa účtovníctvu živnostníkov a malýchpodnikov.

Venujem sa ekonomickému poradenstvu a účtovníctvu pre malé firmy a živnostníkov. Radím im predovšetkým v ich začiatkoch. Vysvetľujem im ich základné povinnosti,  ako správne podnikať, ako si založiť živnosť či správne vystaviť faktúry, čo, kam a kedy zaplatiť či prihlásiť. A snažím sa pomôcť s tým ako toto všetko zvládnuť bez stresu a naháňania. Samozrejme s úsmevom na tvári.

Pomáham im aj s ich účtovníctvom a daňovým priznaním. Po rokoch skúseností a praxe už viem, ako na to, aké údaje patria do jednotlivých políčok, ako to stihnúť pekne v termíne.

Volám sa Stanislava Poláková, mám vyštudovanú Ekonomickú Univerzitu v Bratislave, odbor Účtovníctvo a audítorstvo. S účtovníctvom to bola láska na prvý pohľad a odkedy som sa s ním stretla na strednej škole, už som sa ho nepustila.

Už od malička ma bavili čísla. Matika patrila medzi moje obľúbené predmety, bolo to niečo, čo mi išlo ľahko a jednoducho, a hlavne bez učenia. Akurát som nerozumela tomu, že prečo tomu tí ostatní nechápu. A tak som všetkým vysvetľovala, doučovala.

Na strednej škole to ďalej pokračovalo, tentokrát to ale bolo pri mojom obľúbenom predmete číslo dva, účtovníctve. Aj keď škola bola trochu mimo (strojnícka priemyslovka), môj odbor bol našťastie ekonomický, stretla som sa s účtovníctvom, jeho logikou, ktorá sa mi zdala úplne úžasná. MD, D, pasíva, aktíva, plusy, mínusy... a v závere to všetko pekne sedí. Ešte si to viem aj odkontrolovať.

Vtedy som si povedala, áno, tak toto by som mohla robiť.

Po strednej nasledovala ekonomická univerzita. Päť rokov nezmyselných teórií, ktoré ma na život nepripravili. To, čo ma však na tú prax pripravilo, bola práca v účto-auditorskej firme, kde som sa toho naučila viac ako dosť. Našťastie to bolo ešte popri tej vysokej.

Po vysokej škole som sa teda zamestnala v jednej veľkej spoločnosti, ako inak na účtovnom oddelení. Alebo skôr táto práca si našla mňa, keďže pôvodne som tam bola na pohovore na oddelenie auditu a toto mi bolo ponúknuté.

Po pár rokoch práce zase zahrala náhoda. Nezávisle od seba som dostala dve ponuky na účtovníctvo. Keďže to bolo v čase, keď som si brala hypotéku, peniaze naviac sa mi hodili, tak som sa rozhodla, že ponuky prijmem.

Čakalo ma rozhodovanie, akú právnu formu si vybrať. Po zvážení jednotlivých možností, som sa rozhodla, že si založím vlastnú živnosť.

Pár rokov som takto fungovala, potom som sa vydala, otehotnela a nastúpila na materskú. V zamestnaní som dostala dovolenku, so živnosťou som pokračovala. Lenže klienti postupne pribúdali, až som dospela k rozhodnutiu, že si založím vlastnú sro. Tá vznikla od 1.11.2017.

Vo svojej práci, radím, vysvetľujem, účtujem a hlavne ma baví :)

Verím, že môžem pomôcť aj Vám rozbehnúť svoj biznis, dať do poriadku Vaše účtovníctvo, navigovať Vás.

Ak by ste sa chceli niečo spýtať či nadviazať spoluprácu, tak ma kontaktujte na ing.stanislava.polakova@gmail.com.

 Stanka

Kde nás nájdete...

Sídlo:

Sklenárova 1360/6

82109 Bratislava

Kontakt

+421 911 052 290
ing.stanislava.polakova@gmail.com

Kontaktujte nás

Copyright Účtujeme pre VÁS